Witamy w nowym serwisie informacyjnym

BIERUŃ. Edukacja ekologiczna najmłodszych mieszkańców

kino teatr jutrzenka

„Wielka przygoda małej chmurki” – to tytuł spektaklu ekologicznego który odbędzie się w kinoteatrze JUTRZENKA w niedzielę, 20 listopada, o godzinie 15:00. Przedstawienie dla najmłodszych mieszkańców realizowane jest przez Ekodoradcę Gminy Bieruń w ramach projektu: „Śląskie. Przywracamy błękit”. Dodajmy, że wstęp na spektakl jest bezpłatny.

Wielka przygoda małej chmurki

Przedstawienie adresowane jest do dzieci w wieku od 4 do 10 lat.

Mała chmurka wyrusza w podróż na Ziemię, gdzie wraz z nowo poznanym kolegą jeżem – Jerzykiem, chce dotrzeć do swej cioci Rzeki. Tylko ona może pokazać bohaterom (jak i widzom) jak zapobiegać zanieczyszczeniu środowiska, którego skutki wszyscy odczuwają coraz bardziej. Przedstawienie w przystępny dla dzieci sposób porusza takie zagadnienia, jak: smog, segregacja odpadów, deficyt i zanieczyszczenie wód.

Realizacja spektaklu: Krakowskie Biuro Promocji

Aktorzy: Karolina Jędrzejko, Natasza Słysz- Czaja, Tomasz Katra

Czas trwania: 60 min

Wstęp wolny

Bezpłatne bilety do odbioru w Urzędzie Miejskim w Bieruniu (rezerwacje pod nr. tel. 32 708 09 64).

Bieruń z energią – konkurs plastyczny

Jak informują w urzędzie miasta w Bieruniu, w trakcie spektaklu odbędzie się uroczyste rozdanie nagród w konkursie plastycznym BIERUŃ Z ENERGIĄ. Udekorowanych zostanie dziewięciu autorów najlepszych – zdaniem komisji konkursowej – prac.  

– W sumie w ramach konkursu napłynęło do 21 wspaniałych, pomysłowych i „bardzo ekologicznych” prac plastycznych. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu – podkreślają w UM Bieruń. 

Źródło: UM Bieruń 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz także

Pogoda

Kursy walut

Komentuj z klasą!

Udostępniamy możliwość komentowania naszych postów, co nie znaczy, że tolerować będziemy tutaj: spam, mowę nienawiści, słowa uważane powszechnie za wulgarne, treści o charakterze erotycznym lub rasistowskim. Administrator zastrzega sobie prawo do usuwania treści, które mogą być krzywdzące, obraźliwe lub przesycone przemocą. PS. Pamiętaj. Nikt w internecie nie jest anonimowy. Dziękujemy!