Witamy w nowym serwisie informacyjnym

BIERUŃ. Mieszkańcy będą rozmawiać o budżecie obywatelskim 

budżet obywatelski 2023 Bieruń

We wrześniu Miasto Bieruń zaplanowało dwa spotkania otwarte, podczas których wnioskodawcy oraz mieszkańcy Bierunia zapoznają się ze złożonymi projektami. To dobra okazja do rozmów z przedstawicielami władz czy wprowadzenia korekt we wnioskach.

Spotkania odbędą się 12 września o godz. 16:00 (Urząd Miejski w Bieruniu) oraz 14 września o godz. 16:00 (świetlica MOPS przy ul. Jagiełły 1, dawniej DK Triada).

Jak informują w urzędzie miasta ostateczna lista projektów, które zostaną poddane pod głosowanie, zostanie opublikowana na stronie internetowej bierun.budzet-obywatelski.org oraz bierun.pl najpóźniej do 23 września. 

Głosowanie rozpocznie się 26 września i potrwa 2 tygodnie (do 9 października).

Budżet Obywatelski 2023

520 tys. zł na projekty mieszkańców, w tym: 

200 tys. zł na projekty ogólnomiejskie (duże – maksymalna kwota 200 tys. zł) 

320 tysięcy na projekty dotyczące określonego rejonu miasta (małe – maksymalna kwota 80 tys. zł). 

źródło: UM Bieruń

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz także

Pogoda

Kursy walut

Komentuj z klasą!

Udostępniamy możliwość komentowania naszych postów, co nie znaczy, że tolerować będziemy tutaj: spam, mowę nienawiści, słowa uważane powszechnie za wulgarne, treści o charakterze erotycznym lub rasistowskim. Administrator zastrzega sobie prawo do usuwania treści, które mogą być krzywdzące, obraźliwe lub przesycone przemocą. PS. Pamiętaj. Nikt w internecie nie jest anonimowy. Dziękujemy!