Witamy w nowym serwisie informacyjnym

IMIELIN. Siatkarki z MKS COPCO to prawdziwe liderki! Mają na swoim koncie 50 zwycięstw z rzędu

siatkówka imielin

To nie żart, MKS COPCO Imielin od połowy sezonu 2020/2021 nie przegrał ani jednego ligowego meczu. Analizując siatkarskie statystyki ciężko natrafić na podobny przypadek. Za wszystkim stoi trenerski tercet: Rafał Kalinowski (1. trener), Maciej Ryczko (2. trener) oraz Michał Iwanowicz (fizjoterapeuta). Odkąd Panowie pracują w klubie w takiej konfiguracji, imielinianki z powodzeniem zakończyły sezon 2020/2021 na poziomie 1 Ligi Śląskiej Kobiet z 11 kolejnymi zwycięstwami, przebojem wywalczyły awans na 2-ligowy szczebel centralny w sezonie 2021/2022 wygrywając 31 kolejnych meczów oraz pozostają niepokonane w ośmiu meczach tego sezonu na poziomie 2. ligi kobiet.

„Cieszy to symboliczne osiągnięcie, jednak nadal twardo stąpamy po ziemi. Dla nas przede wszystkim liczy się kolejny mecz i chcemy się do niego jak najlepiej przygotować. Być może z zewnątrz wszystko wygląda na łatwe i przyjemne, ale nie byłoby tego efektu bez ogromu pracy wkładanego każdego dnia. Już w poprzednim sezonie, na poziomie 1 Ligi Śląskiej Kobiet, klub zapewnił profesjonalne warunki do pracy na najwyższym poziomie: statystyki meczowe, analizę wideo czy też pełną opiekę fizjoterapeuty. Grzechem byłoby z tego nie skorzystać. Jednak przede wszystkim od prawie 3 sezonów mamy szczęście do zawodniczek, z którymi pracujemy. Dzięki ich zaangażowaniu i pracowitości możemy dzisiaj świętować takie sukcesy” – mówi Rafał Kalinowski, pierwszy trener MKS COPCO Imielin.

Zespół z Imielina umocnił się na pierwszej pozycji w ligowej tabeli 4. grupy 2. ligi siatkówki kobiet, pozostając, jako beniaminek, rewelacją tegorocznych rozgrywek.

MKS COPCO Imielin – UMKS Kęczanin Kęty 3:0 (25:20, 25:16, 25:15)

MVP meczu: Natalia Pustelnik (MKS COPCO Imielin)

fot: Adam Politański

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz także

Pogoda

Kursy walut

Komentuj z klasą!

Udostępniamy możliwość komentowania naszych postów, co nie znaczy, że tolerować będziemy tutaj: spam, mowę nienawiści, słowa uważane powszechnie za wulgarne, treści o charakterze erotycznym lub rasistowskim. Administrator zastrzega sobie prawo do usuwania treści, które mogą być krzywdzące, obraźliwe lub przesycone przemocą. PS. Pamiętaj. Nikt w internecie nie jest anonimowy. Dziękujemy!