Witamy w nowym serwisie informacyjnym

LĘDZINY. Po wakacjach pojedziemy nową ścieżką rowerową

ścieżka rowerowa Lędziny

Trwają prace przy budowie ciągu pieszo-rowerowego w związku z realizowaną inwestycją pn.: Rozbudowa drogi powiatowej 5904S, ul. Jagiellońskiej i ul. Lipowej w Lędzinach. Powiatowy Zarząd Dróg w Bieruniu informuje, że utrudnienia w ruchu potrwają do 7 września. 

Ścieżka rowerowa Lędziny

Już we wrześniu rowerzyści oraz spacerowicze będą mogli skorzystać z nowego ciągu pieszo-rowerowego przy ulicy Jagiellońskiej oraz Lipowej w Lędzinach. Nowa ścieżka rowerowa sprawdzi się idealnie dla zaawansowanych cyklistów, ale również dla rodzin z dziećmi. O jej bezpieczeństwie stanowi fakt, że nie przylega bezpośrednio do ulicy. Nowa ścieżka pieszo-rowerowa połączy dzielnice Górki oraz Goławiec z centrum miasta Lędziny. 

Nowa ścieżka rowerowa w Lędzinach będzie gotowa we wrześniu.

Nowa ścieżka rowerowa w Lędzinach będzie mieć długość blisko 2 km. Inwestycja jest realizowana w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Jej koszt to prawie 3 mln zł. Warto dodać, że w planach jest kolejna rozbudowa, dzięki której rowerzyści oraz turyści będą mogli przemieszczać się pomiędzy Lędzinami a Tychami, gdyż nowe połączenie rowerowe będzie prowadziło do samych Paprocan. 

Prace inwestycyjne nabierają rozpędu.

Fot. zdjęcie główne: powiatbl.pl

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz także

Pogoda

Kursy walut

Komentuj z klasą!

Udostępniamy możliwość komentowania naszych postów, co nie znaczy, że tolerować będziemy tutaj: spam, mowę nienawiści, słowa uważane powszechnie za wulgarne, treści o charakterze erotycznym lub rasistowskim. Administrator zastrzega sobie prawo do usuwania treści, które mogą być krzywdzące, obraźliwe lub przesycone przemocą. PS. Pamiętaj. Nikt w internecie nie jest anonimowy. Dziękujemy!