Witamy w nowym serwisie informacyjnym

Trwa 21. Jesień Organowa

jesień organowa Bieruń

 „Jesień Organowa w Powiecie Bieruńsko-Lędzińskim” to festiwal kulturalnym, który cieszy się dużą popularnością. W miesiącach wrześniu i październiku będą odbywać się koncerty 21. Jesieni Organowej w siedmiu kościołach na terenie powiatu bieruńsko-lędzińskiego. Za nami inauguracja festiwalu, która miała miejsce 11 września w kościele pw. Matki Boskiej Szkaplerznej w Imielinie. Kolejne spotkanie już w najbliższą niedzielę, 18 września.

21. Festiwal Jesień Organowa 

Wydarzenia obejmuje siedem niedzielnych koncertów, podczas których wystąpią znakomici wykonawcy. W trakcie spotkań zaprezentują muzykę organową, kameralną i sakralną.

Podczas koncertu inauguracyjnego, który odbył się w Imielinie koncercie wystąpili: organista Mateusz Goniowski oraz Kwintet Instrumentów Dętych Blaszanych Filharmonii Śląskiej. Zgromadzeni mogli usłyszeć fantazję Feliksa Rączkowskiego na temat najstarszej znanej polskiej pieśni „Bogurodzica, fantazję i fugę g-moll J. S. Bacha oraz wirtuozowską Toccatę z V Symfonii Organowej Ch. M. Widora. 

Jesień Organowa 2022 powiat bieruńsko – lędziński

Najbliższe spotkanie z muzyką odbędzie się w niedzielę 18 września w Sanktuarium św. Walentego w Bieruniu Starym. O godz. 18:00 wystąpi tam „Trio Długosz” w składzie: Agata Kielar-Długosz – flet, Łukasz Długosz – flet i Marek Toporowski – organy. 3 spotkanie festiwalowe odbędzie się 25 września o godzinie 18.00 w Bojszowach Starych w kościele św. Jana Chrzciciela. W repertuarze „Musica Graziosa” wystąpią Paulina Tkaczyk – Cichoń (flet traverso, klawesyn) oraz Ewa Rzetecka – Niewiadomska (klawesyn, organy). Z kolei 2 października w Lędzinach o godzinie 18.00 w kościele św. Anny publiczność będzie miała okazję wziąć udział w niezwykłym widowisku chóru „Harfa” parafii M.B. Skaplerznej w Imielinie oraz wysłuchać pokazu Władysława Szymańskiego (organy). Kolejna niedziela organowa zaplanowana na 9 października to występ Wacława Golonki (organy) oraz tenora Piotra Kusiewicza. Wydarzenia odbędzie się w Bieruniu Nowym w kościele NSPJ o godzinie 16.00. przedostatnie spotkanie w ramach 21. Festiwalu Jesieni Organowej odbędzie się 16 października w Chełmie Śląskim w kościele Trójcy Przenajświętszej o godzinie 18.00. Zgromadzeni goście wysłuchają duetu instrumentów klawiszowych (Aleksandra Gawrońska oraz Mariusz Kozieł). Finał Jesieni Organowej zaplanowano na 23 października w Bojszowach Nowych. W kościele NMP Uzdrowienia Chorych o godzinie 18.00 w wykonaniu „Coloriage” wystąpi m.in. Marcin Wyrostek (akordeon). 

Do udziału w wydarzeniach zapraszają: powiat bieruńsko – lędziński, miasto Bieruń, miasto Ledziny, miasto Imielin – MCK, Gmina Bojszowy i Gmina Chełm Śląski. 

źródło: powiatbl.pl

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz także

Pogoda

Kursy walut

Komentuj z klasą!

Udostępniamy możliwość komentowania naszych postów, co nie znaczy, że tolerować będziemy tutaj: spam, mowę nienawiści, słowa uważane powszechnie za wulgarne, treści o charakterze erotycznym lub rasistowskim. Administrator zastrzega sobie prawo do usuwania treści, które mogą być krzywdzące, obraźliwe lub przesycone przemocą. PS. Pamiętaj. Nikt w internecie nie jest anonimowy. Dziękujemy!