Witamy w nowym serwisie informacyjnym

BIERUŃ. Kręcą Cię dwa kółka? Weź udział w konkursie

Konkurs rowerowy

Jeszcze do końca maja trwa akcja rowerowa pn.: „Rowerowo zawsze zdrowo”, skierowana do uczniów bieruńskich szkół podstawowych oraz podopiecznych bieruńskich przedszkoli. Projekt ma na celu promocję roweru jako przyjaznego i dobrego dla środowiska środka transportu. Jakie są zasady?

W maju dzieci z bieruńskich szkół i przedszkoli podróżują rowerem…każdy uczeń, który dotrze rowerem otrzyma punkt. Dla najbardziej wytrwałych i najaktywniejszych grup i klas przewidziano nagrody oraz prestiżowy tytuł najbardziej rowerowej klasy lub grupy. 

Jak podkreślają urzędnicy „Dzięki codziennym aktywnym dojazdom, uczestnicy zaczynają dzień od ruchu fizycznego, co jest uznawane za metodę zwiększenia efektywności nauki i poprawy koncentracji. Są bardziej aktywni i uśmiechnięci, a ich motywacja, aby nie opuścić ani dnia nauki zdecydowanie wzrasta. Aktywne dzieciństwo to podstawa zdrowia, pozwala wzmocnić organizm, zwiększyć sprawność i odporność. Dzięki samodzielnym lub wspólnym z rodzicami i rówieśnikami dojazdom uczniowie stają się bardziej pewni siebie i samodzielni, lepiej poznają swoją okolicę oraz nabywają i utrwalą znajomość zasad bezpiecznego poruszania się po drogach poprzez własną praktykę.”

W maju uczniowie poznają również w szkołach zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. W lekcjach uczestniczy Straż Miejska. Dzieci otrzymują specjalne odblaski, mają także szanse sprawdzić stan techniczny swojego pojazdu w towarzystwie specjalistów. 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz także

Pogoda

Kursy walut

Komentuj z klasą!

Udostępniamy możliwość komentowania naszych postów, co nie znaczy, że tolerować będziemy tutaj: spam, mowę nienawiści, słowa uważane powszechnie za wulgarne, treści o charakterze erotycznym lub rasistowskim. Administrator zastrzega sobie prawo do usuwania treści, które mogą być krzywdzące, obraźliwe lub przesycone przemocą. PS. Pamiętaj. Nikt w internecie nie jest anonimowy. Dziękujemy!