Witamy w nowym serwisie informacyjnym

LĘDZINY. Wodny plac zabaw już otwarty

wodny plac zabaw Lędziny

Zabawki tryskają wodą, ratownicy dbają o bezpieczeństwo, a zielony teren zachęca dzieci i dorosłych do korzystania z uroków wodnego placu zabaw w Lędzinach. Po uroczystym otwarciu, 25 czerwca chętnych do korzystania z wodnych urządzeń nie brakuje. 

Wodny plac zabaw zlokalizowany przy ulicy Stadionowej 1 jest przeznaczony zarówno dla maluszków (niecka o wymiarach 9 m x 13,5 m, maksymalna głębokość 30 cm) jak i dla starszych dzieci, które z powodzeniem mogą popływać na większym basenie odkrytym. Smakosze mogą skorzystać ze strefy gastronomicznej. 

W ubiegłym roku rozpoczęły się prace inwestycyjne zadania pod nazwą „Budowa wodnego placu zabaw wraz z infrastrukturą oraz szambem i budynkiem technicznym”. Koszt inwestycji wyniósł 1 041 810 zł., gmina pozyskała na ten cel dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w wysokości 1 mln zł. Dzięki temu na terenie parku dzieci mogą korzystać ze zjeżdżalni i kolorowych urządzeń wodnych. 

Ile kosztuje wstęp na wodny plac zabaw w Lędzinach?

Wstęp na wodny plac zabaw kosztuje 5 zł. Maluszki do 3 roku życia mogą korzystać z atrakcji bezpłatnie. Po uiszczeniu opłaty każdy otrzymuje specjalną opaskę na nadgarstek, która uprawnia do skorzystania z parku wodnego, basenu, dmuchanego zamku, placu zabaw, kącik plastyczny, czy wypożyczenia rakiet do badmimntona. Dzieci i młodzież mieszkający w Lędzinach za okazaniem legitymacji szkolnej otrzymują opaski na okres lipiec i sierpień, które są do odebrania w kasie. Z atrakcji można korzystać codziennie w godzinach od 11.00 do 19.00. 

Lipcowe ulewy spowodowały, że przez 2 dni plac był zamknięty, jednak pochmurny dzień i brak słońca nie jest powodem do niekorzystania z atrakcji wodnego placu zabaw. 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Zobacz także

Pogoda

Kursy walut

Komentuj z klasą!

Udostępniamy możliwość komentowania naszych postów, co nie znaczy, że tolerować będziemy tutaj: spam, mowę nienawiści, słowa uważane powszechnie za wulgarne, treści o charakterze erotycznym lub rasistowskim. Administrator zastrzega sobie prawo do usuwania treści, które mogą być krzywdzące, obraźliwe lub przesycone przemocą. PS. Pamiętaj. Nikt w internecie nie jest anonimowy. Dziękujemy!